вторник, 28 ноября 2017 г.

Прикладна



Теоретична

Поява обчислювальних машин у 50-х рр.. створило до становлення інформатики необхідну їй апаратну підтримку, потрібну для зберігання і переробки інформації. Але, звичайно, з інформації оперували вже задовго до появи комп'ютерів. Починаючи з древнього абака, який дожив до наших днів у вигляді конторських рахунків, створювалися пристосування для обробки числової інформації. Механічні пристрої типу арифмометрів, лічильні електричні клавішні машини, лічильно-аналітична техніка та багато інших прилади були націлені на вирішення тих же завдань, які в повному обсязі стали реалізовуватися в комп'ютерах.
Крім числової інформації, в полі зору фахівців весь час була і символьна інформація, представники якої - добре відомі всім тексти на природній мові: від пригодницьких повістей до звітів про виконану роботу, довідок з установ, листів і т. п. Для зберігання і переробки такої інформації також придумували і створювали різні пристосування і пристрої. Найпростішим прикладом може служити стійка з ящиками, в яких зберігаються картки, що несуть інформацію. Такі каталоги - неодмінний атрибут бібліотек. Але на картках можна зберігати в систематизованому вигляді і будь-яку іншу інформацію, записану на деякому природному або спеціальній мові.
Прагнення якось механізувати, а потім і автоматизувати процедури, пов'язані з пошуком потрібної інформації в каталозі, призвело до появи прийомів, які увійшли в арсенал спеціальної науки - документалістики. Дітищем документалістики стали ручні та автоматизовані інформаційно-пошукові системи.
Комп'ютер в одній системі об'єднав зберігання і обробку як числовий, так і текстової (символьній) інформації. Саме тому його поява знаменувала початок нової науки.

Обчислювальна

  1. Інформатика - наука, що досліджує закони і методи переробки і накопичення інформації.
  2. Ускладнення сучасного промислового виробництва, необхідність оперативного зв'язку між різноманітними підприємствами , потреба в опрацюванні за короткий час величезної кількості інформаціі поставили на порядок денний питання автоматизації багатьох функцій управління різними галузямивиробництва, науки, освіти. 
  3. Для ефективного управління досить складною системою, наприклад підприємством чи галуззю виробництва, потрібно в стислі строки обробляти величезні потоки інформації.
  • Об'єктивна можливість такого управління з'явилось лише завдяки досягненням математики, кібернетики, теорії інформації, а також розвитку електронно - обчислювальної техніки.
  • Слово "кібернетика" (гр. "мистецтво керманича") вперше вжив як термін для управління в загальному розумінні давньогрецький філософ Платон. 
  • Видатний французський вчений Ампер запропонував називати кібернетикою науку про управління людським суспільством.